Terapeutická jóga pro děti

Terapeutické cvičení v Karlových Varech

Jsou vítáni všichni, kteří mají potíže s mluvením (patlavost), potíže s učením (matematika, čtení,…), potíže s oblékáním či pohybem.

Školní rok 2023/24:

středa 16,00 – 17,00

4.10.2023 až 30.1.2024,

1.2. až 30.5.2024

(vyjma prázdnin a svátků)

Zahajujeme cvičení 4.10.2023 v 16.00 hod.

(dle Vašich potřeb lze posunout zahájení od 16.15 hod.)

! Cvičení se bude konat v nových prostorách na adrese Svatošská 264 (na budově velká cedule Mateřské centrum), Karlovy Vary – Doubí, SOS vesnička.

Jak lekce probíhají?

  • skupiny po maximálně 8 dětech
  • první hodina zdarma se vstupním pohovorem a diagnostikou potřeb dítěte (screening INPP)
  • terapeutické cvičení v dosahu rodičů (bez jejich účasti)
  • lekce probíhají pod mým odborným vedením
  • s sebou stačí vhodné volné oblečení (ale teplé) a oblíbeného plyšového kamaráda, který bude také cvičit a hlavně dobrou náladu (deky, karimatky a polštářky jsou k dispozici)
  • případně nápoj, ale lépe nechat jej v šatně - ruší cvičení
  • přijďte prosím o 10 minut dříve do místnosti

Lekce začínají lehkou relaxací, pokračují rozcvičkou, cvičením ásán s pohádkovým příběhem, krátkou relaxací, koncentračním cvičením, dýchacím cvičením a končí závěrečným rituálem.

Jsem zkušená lektorka – licencovaný odborník Integrované neuromotorické psychologie INPP Chester, terapeutem pro děti a mládež s více než 20letou praxí.

Cvičíme podle systému Jóga v denním životě: Jóga v denním životě pro děti a mládež – Mahéšvaránanda Paramhans Svámí, Kniha Jóga pro děti. – I. a II. díl a Balíček „Superjogín“ – Lali jóga (jogasdetmi.cz).

Cena za pololetí:  1.390,- Kč

Mateřské centrum

Svatošská 264

Karlovy Vary – doubí

Cvičení je pod supervizí zahraničních odborníků, proto je koncipováno na 5 měsíční cyklus. V ideálním případě je vhodné setrvat do konce školního roku, absolvovat 10 měsíční cyklus.

Vedlejším, ale důležitým efektem je nejen rovnováha, ale především zlepšení koncentrace pozornosti, dýchání, psaní a čtení, ale i matematických dovedností.

Jak? Neuromotorický vývoj člověka je spojen s mezníky, kde vytváříme i některé potíže, které nás potom trápí ve škole i v životě.

 

Vraťme tělu rovnováhu a klid, všechno půjde líp!